Туристичні об’єкти

Вороновицька територіальна громада має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму: особливості  географічного положення та рельєфу, багатство природного, історико-культурного та туристичного-рекреаційного потенціалів.Основними туристичними об’єктами Вороновицької територіальної громади є:

Палац Грохольських-Можайських

Архітектурно-парковий комплекс «Палац Грохольських-Можайських» є пам’яткою національного значення України ХVІІІ ст., , що знаходиться в смт Вороновиця. Палац зведений за часів Францішека Ксавери Грохольського (1730-1792) – політичного і громадського діяча. Триповерховий палац було побудовано в стилі раннього класицизму  у 80-х рр. ХVІІІ ст., він має центральний об’єм та два дугоподібні крила.  По периметру крила обрамляє орнамент у вигляді гірлянд із зображенням плодів і квітів, що чергуються з бичачими черепами (ліпка) – мотив далекого язичницького минулого.

Палац був оточений парком, закладеним наприкінці ХVІІІ ст. за принципом французьких парків ХVІІІ ст. в якому було чітко визначено місце кожного дерева і куща.

Перед головним фасадом розбитий круглий партер, обнесений цегляною огорожею. Зі сторони фасаду, від його середини йшла центральна алея, яку також перетинали менші алеї. На півночі парку розташовувався фруктовий сад, який оновлювався з покоління в покоління, із західної сторони парк межував з землями селян, зі сходу і півдня садибу оточував кам’яний паркан вздовж вулиць.

У 1869 році цей маєток був придбаний М. Ф. Можайським, брат якого О.Ф.Можайський  (1825-1890рр.) –винахідник першого літака, з 1869 по 1876 рр. проживав у смт. Вороновиця.

В палаці нараховується 43 кімнати. До нашого часу в 2 парадних і бальних залах збереглось скульптурне ліплення ХVІІІ ст. Сьогодні в цих залах розміщена експозиція відокремленого підрозділу «Вороновицький музей історії авіації та космонавтики» Вінницького обласного краєзнавчого музею. Також в приміщенні діє музей кобзаря В.М.Перепелюка.

Туристичні об'єкти Туристичні об'єкти

Костел Михайла Архангела

У центрі смт Вороновиця знаходиться римо-католицький костел. Побудований він у стилі бароко у 1793 р. за фундушем пана Грохольського і носить назву костел Михаїла Архангела.

У 1936 році культову споруду було закрито. Дане приміщення було перетворено на будинок культури, який проіснував 40 років. З 1976 до 1990 р. будинок пустував, перетворився на руїни.

У 1989 р. місцеві жителі звернулись із заявою про повернення приміщення костьолу. 23.09.1990 року вперше відбулось богослужіння у костьолі. Паралельно розпочався ремонт костьолу, був перекритий дах. У 1999 році розпочали штукатурні роботи стіни, зробили вітраж Матері Божої над вівтарем. Вітраж Михайла Архангела зробив місцевий ксьондз Славомір і за літо повернув йому належний вигляд.

Пам'ятки культури

Михайлівська церква

У 1752 році на Ганщині (нині смт Вороновиця) було побудовано уніатську дерев’яну церкву за зразком подільської дерев’яної архітектури, яка нині є пам’яткою національного значення.

Церква тризуба, триверха, складається з трьох восьмигранних зрубів, які перекриті бароковими банями і увінчані декоративними главами із хрестами,  покрита бляхою і освячена на честь Чуда Св.Архистратига Михаїла. У церкві зберігся іконостас ХІХ ст. – дерев’яний, п’ятиярусний, різьблений, позолочений.

 

Туристичні об'єкти

Музей історії села Жабелівка

Музей у с. Жабелівка було створено у 1987 р. за рішенням зборів колгоспу ім. Мічуріна. Його першим директором був заслужений агроном України Качалко С.Т.

У побудованій селянській хаті розміщено експозицію, що відображає життя та побут селян  кінця ХІХ поч. ХХ ст.. У хатині розміщена піч, речі побуту селян, в сінях – виставка глечиків та домотканих полотен, експозиції господарства селян.

В частині експозиції представлені знаряддя праці селян для ведення різних домашніх промислів: прядка, кужіль, коса з граблями, мотовила, верстат для ткацтва.

Туристичні об'єкти Туристичні об'єкти Туристичні об'єкти

Музей історії села Оленівка

Музей історії села Оленівка було створено в 1996 р., а в 1997 р. йому присвоєно звання «Народний». Музей було створено за ініціативою місцевого ху­дожника, учителя Присяжнюка Івана Оксентійовича. У фондову колекцію музею увійшли художні роботи Присяжнюка І.О., предмети народного побуту та етнографії, подаровані односельчанами музею.

Експозиція музею має такі розділи:

  • розвиток села  ХІХ –ХХ ст.;
  • створення колгоспу;
  • Голодомор 1932-1933 років;
  • село у період Великої Вітчизняної війни;
  • відродження та розвиток села.

Туристичні об'єкти Туристичні об'єкти Туристичні об'єкти

Ботанічний заказник місцевого значення «Крутосхили»

Крутосхили – ботанічний заказник місцевого значення в Україні. Об’єкт природно-заповідного фонду Вінницької області. Оголошений відповідно до Рішення 11 сесії Вінницької обласної ради 23 скликання від 17.12.1999 року. Площа 25,5 га.

Розташований на високому лівому березі річки Південний Буг між селами Довгополівка та Кліщів, де протягом 1,5 км. формується цікавий строкатий рельєф. Це – чергування пологих трав’янистих схилів , уступів і поличок, невеликих вертикальних стінок до 10 м., виступаючих окремих валунів, ошпів і рухляків. Загальна висота схилів над Південним Бугом  до 60 м.

Заказник цікавий наявністю добре сформованих на великій площі ксерофітних угрупувань з переважанням аспленію північного, занесеного до списку рідкісних та зникаючих рослин Вінницької області, які взагалі в Лісовій  та Лісостеповій зоні трапляються рідко.

Заказник «Крутосхили» входить до складу регіонального ландшафтного парку «Середнє Побужжя».

Туристичні об'єкти

Туристичні об'єкти Туристичні об'єкти

База відпочинку «Бакай»

Одним з прекрасних місць для відпочинку є озеро «Бакай», яке знаходиться в смт Вороновиця, вул. Немирівське шосе,20. Для відпочиваючих представлені такі можливості, як відпочинок на лоні природи в дерев’яних будиночках, кемпінг, пляж, волейбольне поле, катання на квадроциклах, катамаранах, човнах, чудова кухня,  ночівля, пейнтбольний тир, зорбінг.

Туристичні об'єкти

Кінно-спортивний клуб «Maxikon»

Кінно-спортивний клуб «Maxikon» з прекрасними кіньми на лоні природи розміщений у селі Степанівка. Даний клуб надає такі послуги, як: верхова їзда, екскурсія, фото на конюшні.

На екскурсії у «Maxikon» дітям розкажуть захопливу історію про те, як приручати коней, які існують породи та інші цікавинки. Коней можна годувати та гладити. Вас познайомлять з свійськими тваринками. Тривалість екскурсії 4-5 годин , вартість екскурсії уточнюється в залежності від кількості групи та вартості проїзду.

Туристичні об'єкти Туристичні об'єкти