Вакцинація проти COVID-19 та супутнє захворювання: що потрібно знати?

14 Серпня, 2021, 16:15
Вакцини проти COVID-19 покликані захистити людей з хронічними захворюваннями на бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання та цукровий діабет, які ризикують важко захворіти на COVID-19 чи померти від ускладнень. Тому їм необхідна ця вакцинація.
Пацієнти з онкологічними захворюваннями знаходяться в групі ризику і можуть важко перехворіти на COVID-19. Вакцини не можуть спричинити захворювання навіть на тлі імуносупресії, бо не є живими «повноцінними» вірусами. Але імуносупресія може означати, що вакцинація не матиме належного ефекту. Попри те, якщо у таких хворих буде шанс зробити щеплення, краще вакцинуватися.
Застереження у випадку вакцинації людей з імуносупресією пов’язані не з безпекою (можливими реакціями на вакцину), а з ефективністю вакцинації для них. У таких людей імунна відповідь на вакцину може бути не оптимальною. Незважаючи на це, людям з імуносупресією рекомендується вакцинуватися проти COVID-19. Тим пацієнтам, які ще не отримують лікування, в ідеалі рекомендують отримати щеплення за 2 тижні до початку планової імуносупресивної терапії.
Люди з ВІЛ у групі ризику щодо тяжкого перебігу COVID-19. Таким хворим можна і треба вакцинуватися.
Побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для вакцинації взагалі, зокрема проти COVID-19. Люди з алергійним ринітом можуть вакцинуватися навіть в період загострення хвороби.
Не будьте байдужі до свого здоров’я. Отримайте усю детальну інформацію про вакцинацію та вакцину ви отримаєте у свого сімейного лікаря.
Відділ освіти, культури, туризму та спорту інформує, шо станом на 13 серпня 2021 року з 237 педагогічних працівників громади провакциновано 167 працівників, а з 197 технічних працівників – 128.
Будьте здоровими та безпечними до свого життя та здоров’я!!!